08.11.2001 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jubilejní 10. sněm Komory veterinárních lékařů ČR

Po jubilejním 10. sněmu Komory veterinárních lékařů ČR, který se uskutečnil 27.10.2001 v Top hotelu Praha, proběhla dne 7.11. volba nového prezidenta Komory, jímž se na následující dvouleté volební období stal MVDr. František Špruček (viceprezidentem pak dosavadní prezident MVDr. Jiří Krabička).

Nové představenstvo Komory na svém prvním zasedání navázalo na usnesení sněmu, který vyzval členy, aby do odvolání představenstvem KVL ČR nepodepisovali předložené smlouvy o státní zakázce (ze zákona povinné veterinární úkony hrazené státem). Ministerstvo zemědělství dosud prostřednictvím Státní veterinární správy nakupuje provedení odborné veterinární činnosti od soukromých veterinárních lékařů za ceny převážně nedosahující oprávněných nákladů.Jde přitom o zajištění jedné ze základních forem kontroly nákazové situace v chovech hospodářských zvířat a následně i zdravotní nezávadnosti potravin a ochrany zdraví spotřebitelů.
Tato nadále neudržitelná situace vedla k přijetí uvedeného usnesení sněmu a následnému jednání zástupců KVL ČR a SVS. Ředitel SVS dr. Holejšovský vyjádřil pochopení a podporu požadavkům KVL ČR na navýšení odměn za státní zakázku a přislíbil oficiální žádost Ministerstvu zemědělství o navýšení prostředků.
O dalším vývoji problematiky, která v současnosti hýbe veterinární obcí, vás budeme informovat v návaznosti na konkrétní výsledky probíhajících jednání.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down