05.06.2003 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kanada má pět nových případů SARS

Pět nových případů syndromu akutního respiračního selhání (SARS) bylo v úterý zaznamenáno v Kanadě, kde celkový počet nemocných dosáhl 79. Počet mrtvých zůstává po sobotním úmrtí 60leté ženy na 32. Kanada je jedinou mimoasijskou zemí, kde na SARS lidé umírají.

Všech 32 mrtvých i většina nemocných jsou registrováni v hlavním městě Ontaria Torontu. V úterý bylo v Ontariu hlášeno 77 aktivních případů SARS (62 pravděpodobných a 10 podezřelých). Šestnáct z 71 hospitalizovaných osob v této provincii je v kritickém nebo zhoršujícím se stavu. Další provincií, kde jsou hlášena dvě podezření na SARS, je Britská Kolumbie. Počet lidí, kteří jsou preventivně umístěni v karanténě, klesl z pondělních 6800 na 5200. Světová zdravotnická organizace (WHO) neodrazuje lidi před cestou do Toronta navzdory skutečnosti, že ve městě je více než 60 podezřelých případů, což je pro světovou organizaci obvykle hranice pro vydání varování.
Naopak kontinentální Čína včera nenahlásila žádný nový potvrzený případ SARS, ani žádné nové úmrtí na tuto chorobu. Za poslední měsíc a půl, kdy se začal SARS rychle šířit především v jihovýchodní Asii, to je podruhé, co Čína žádný nový případ nenahlásila – poprvé to bylo v pondělí. Nicméně včera byly oznámeny čtyři případy podezření – dva v Pekingu, jeden na jihozápadě v provincii S'-čchuan a jeden na jihu v Kuang-tungu. Právě v Kuang-tungu se první případ SARS objevil loni v listopadu.
Zdroj: MF Dnes

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down