23.02.2004 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kanadská drůbež do Číny nesmí

Kanada minulý týden objevila v Britské Kolumbii první případ ptačí chřipky. V pátek ale oznámila, že jde o méně rizikovou variantu nemoci a jiný typ než ten, který se rozšířil v Asii. Čína okamžitě zareagovala zákazem dovozu drůbeže z této země.

Ptáci, kteří jsou na cestě z Kanady do Číny a čekají na karanténní kontrolu, Čína vrátí nebo zlikviduje. Zvířata, která prošla inspekcí, budou dále testována. Čína zakázala dovoz drůbeže z několika zemí včetně Spojených států, Jižní Koreje, Vietnamu a Japonska. Několik zemí naproti tomu zakázalo dovoz drůbeže z Číny.
V Číně se už chřipka objevila v 16 ze 31 čínských provincií a velkých měst. Čína přitom v neděli odstranila omezení pohybu lidí a drůbeže v jednom ze zasažených měst, a to poprvé od vypuknutí nákazy. Jde o město Ting-tang v autonomní oblasti Kuang-si zhruba 100 kilometrů od hranic s Vietnamem.
Ptačí chřipka postihla v Asiii osm zemí a je jí připisována smrt nejméně 22 lidí: patnáct ve Vietnamu a sedm v Thajsku. Oběti se podle lékařů nakazily při styku s postiženou drůbeží.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down