21.06.2007 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Katarální horečka ovcí v Německu

Celé území spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko bylo loni vyhlášeno a stále ještě je ohniskem nákazy.

Na jednom hospodářství v Severním Porýní-Vestfálsku (NRW) v lokalitě Hückeswagen byl potvrzen virus katarální horečky ovcí u jednoho kusu skotu. Diagnóza byla nejprve sporná, protože pouze tři ze čtyř testů vyšly pozitivně. 1 600 kusů skotu bylo každý měsíc vyšetřováno v rámci speciálního monitorovacího programu katarální horečky ovcí (NRW). Detekcí výskytu nové infekce bylo prokázáno, že se pakomárům (tiplíkům), kteří jsou vektorem tohoto infekčního onemocnění, podařilo přežít letošní mírnou zimu. Dosud byla šetření ostatních kusů skotu z početního stavu negativní. Podle informací příslušných úřadů bylo zvíře se souhlasem chovatele utraceno.
Výskyt nové infekce neměl žádný vliv na stávající obchodní restrikce, protože celé území spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko bylo loni vyhlášeno a stále ještě je ohniskem nákazy. Celostátní monitorovací program bude pokračovat, aby bylo možné odhadnout, do jaké míry je nutné počítat s výskytem dalších případů této nákazy v průběhu nadcházejících měsíců.
Dosud bylo v této spolkové zemi od zaregistrování prvního případu v srpnu loňského roku prokazatelně nakaženo virem bluetongue celkem 944 kusů skotu, ovcí a ojediněle také jelení a mufloní zvěře. U 191 kusů skotu a 224 ovcí bylo majitelům vyplaceno finanční odškodnění z prostředků fondu pro tlumení nákaz v úhrnné výši 300 000 EUR. Na laboratorně diagnostická šetření již bylo vydáno 130 000 EUR.
http://www.animal-health-online.de/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down