Autor
Kategorie:
Nezařazené

Kde se budou školit veterináři?

Dnes, 2. dubna, aby to nebylo na Apríla, bylo v 11 hodin slavnostně otevřeno nové školicí středisko Státní veterinární správy ČR v Praze 6, na Suchdole, v areálu Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích (Sídlištní 24).

Toto školicí středisko bylo vybudováno v rekordně krátkém čase, za rok, v rámci projektu PHARE – a to za částku zhruba 1, 4 miliony eur. Toto zařízení bude sloužit v prvé řadě ke školení pracovníků státního veterinárního dozoru. Nejsou zde však jen škamny a tabule, ale je zde též laboratorní vybavení, na kterém je možné cvičit různé nejnovější diagnostické postupy a samozřejmě odpovídající vybavení počítači.
Je zde též možnost ubytování pro přespolní. A toto vše je možné nabídnout i organizacím, které se podílejí přímo či nepřímo na dozoru nad zdravím zvířat a bezpečností potravin. Například Komoře veterinárních lékařů pro školicí akce soukromých veterinárních lékařů.
Již je i vypracován plán akcí, a to podrobný, již na duben, květen a červen.
Podle Josefa Holejšovského, ústředního ředitele Státní veterinární správy ČR, je dobře, že má veterinární správa k dispozici takovéto špičkové zařízení, protože nároky na státní veterinární dozor nad zdravotní nezávadností potravin a samozřejmě také nad zdravím zvířat stále stoupají a budou stoupat i nadále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *