14.10.2003 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kdo nepožádá o schválení, ten si nepomůže

Na ten zpracovatelský závod, který ve smyslu § 22 veterinárního zákona č. 166/1999 ve znění jeho novely č. 131/2003 nepožádá o schválení, bude místně příslušná krajská veterinární správa pohlížet jako na subjekt, který nehodlá po prvním lednu 2004 dále vykonávat svou činnost.

Dnes lze říci, že na krajské veterinární správy docházejí žádosti ze zpracovatelských závodů o schválení provozů, stále se však jich počet pohybuje v řádu stovek. Státní veterinární správa ČR zachytila takové argumenty, že není jasné, co má obsahovat žádost a proto je třeba počkat. Tento argument je zcela irelevantní a odvolávat se na údajnou nejasnost je zcela iluzorní. Krajské veterinární správy jsou dostatečně seznámeny s tím, jaké údaje mají od podnikatelů požadovat
Proto Státní veterinární správa opět upozorňuje zejména zpracovatelské podniky, že je nutné svou místně příslušnou krajskou veterinární správu ve smyslu § 22 zmíněného zákona o schválení požádat. V žádosti uvede nutné údaje, minimálně pak své identifikační údaje a na krajské veterinární správě je, aby popřípadě individuálně požádala o doplňující údaje. Dozorované subjekty nejsou pro orgány státního veterinárního dozoru žádnou neznámou.
Podniky si musejí uvědomit, že nakonec budou hodnoceny, ať požádají nebo nepožádají. Tím však, že nepožádají, zavdávají dozorovým orgánům důvod k předpokladu, že po novém roce hodlají skončit.
Pro další pokračování v činnosti, tj. zejména ve výrobě a zpracovávání surovin a potravin živočišného původu, je absolutně nutné mít příslušné schválení. Pakliže takový subjekt schválení mít nebude, nebude moci dále provozovat svou činnost.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down