08.07.2003 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KFC má na krku žalobu

Sdružení za etické zacházení se zvířaty (PETA) si myslí, že řetězec restaurací Kentucky Fried Chicken (KFC) nezachází s kuřaty odpovídajícím způsobem a že kuřata netrpí jen před zabitím, ale po celou dobu života. Přitom je PETA přesvědčena, že KFC záměrně mate veřejnost tvrzením, že při zpracovávání kuřat se řídí etickými kodexy, a proto sdružení podalo na KFC žalobu u nejvyššího soudu v Los Angeles.

Podáním žaloby vyvrcholila půl roku trvající kampaň, v níž se PETA snažila upozornit na chování řetězce KFC i jeho mateřské společnosti Yum! Brands. PETA uvedla, že od začátku její kampaně KFC uváděla veřejnost v omyl tiskovými zprávami a informacemi na svých internetových stránkách. Sdružení chce dosáhnout toho, aby se řetězec začal řídit jinými postupy a při chovu i zabíjení kuřat používal humánnější metody.
KFC se hájí tím, že už přijala řadu opatření, aby zacházení s kuřaty zlepšila. Mimo jiné provádí předem neohlášené návštěvy na farmách, z kterých kuřata odebírá, a kontroluje kvalitu chovu. O žalobě zatím KFC nic bližšího neví, obvinění ale odmítá.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down