27.02.2019 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Klinická manifestace lymfomu

Neplecha V., Řeháková K., Barbora Hřibová B., Pavel Proks P., Štěrbová M., Crha M., Škor O. Klinická manifestace lymfomu. Clinical manifestation of lymphoma. Veterinární klinika 2019;16(1):5-13.

SOUHRN
Lymfom je jednou z nejčastějších neoplazií u psů i koček. Ačkoli je lymfom často vnímán jako jediné onemocnění, rozlišuje se velké množství klinicky a morfologicky odlišných forem. Klinická manifestace je tak velmi rozmanitá a závisí na přítomné klinické formě lymfomu. Zahrnuje mj. systémové, gastrointestinální, respirační, dermatologické i neurologické příznaky, a proto je nutné pamatovat na lymfom v jejich diferenciální diagnostice.

SUMMARY

Lymphoma is one of the most common neoplasms in dogs and cats. Although lymphoma is often perceived as the only disease, there are distinguished a large number of clinically and morphologically different forms. Clinical manifestation is very diverse and depends on the presented clinical form of lymphoma. It includes, among other, systemic, gastrointestinal, respiratory, dermatological and neurological symptoms, and therefore it is necessary to remember lymphoma in their differential diagnosis.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down