Komora je proti rozhodnutí antimonopolního úřadu

Komora veterinárních lékařů ČR nesouhlasí s rozhodnutím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který jí dal pokutu 200.000 korun za omezení konkurence na trhu. Komora se proto na zasedání představenstva proti tomu rozhodla podat u správního soudu žalobu. ÚOHS již dříve uvedl, že rozhodl podle zákona.

Antimonopolní úřad uložil, aby KVL ČR zrušila a dále neuplatňovala kontroverzní ustanovení, že veterinář nesmí přijmout zakázku od chovatele, který byl zákazníkem jiného kolegy a dosud k němu nemá vyrovnané závazky. Petr Ritter z advokátní kanceláře Ritter-Šťastný, která KVL ve sporu zastupuje, k tomu uvedl, že úřad svým rozhodnutím chrání neplatiče a nikoli hospodářskou soutěž. Nevyloučil přitom, že problém může skončit i u evropského soudnictví.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodl jednoznačně v souladu se zákonem. Předseda antimonopolního úřadu Josef Bednář k verdiktu řekl, že komora zamezila svým členům uplatnění služeb u všech chovatelů, což zkreslilo soutěž. Jako nezbytné vidí úřad zajištění volného vstupu na trh bez ohledu na případné dluhy k jinému veterinárnímu lékaři.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *