09.07.2004 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Koně na řetězu

V polorozpadlém kravíně v areálu bývalého zemědělského družstva ve Struhařově na okrese Praha-východ chová soukromý zemědělec několik koní a krav v naprosto nevyhovujících podmínkách. Podle místních občanů zvířata trpí žízní a hladem. Policisté zatím nerozhodli, zda jde o trestný čin nebo přestupek.

O vážnosti situace se byla koncem minulého přesvědčit starostka Struhařova Dagmar Fedáková. Zjistila, že zvířata, tedy koně i krávy, jsou umístěna v katastrofálních podmínkách, a to již od začátku ledna. Kravín má polorozpadlou střechu a je neuzavíratelný. V zimních měsících zvířatům zamrzala voda. Hladoví koně několikrát utekli a toulali se obcí. Dočasně se o zvířata postarali sousedé, ale o nápravu se nikdo nepostaral.
Soukromý zemědělec ze sousedních Svojetic začal koně v letních měsících přivazovat řetězem k pneumatice. Řetěz však byl utažen tak, že se jim zařezal až do masa. Při návštěvě starostky neměli koně ani vodu a veškerá tráva v jejich dosahu byla vypasená. Ihned po kontrole starostka podala na zemědělce trestní oznámení pro týrání zvířat. Policisté místo ohledali, fotograficky zdokumentovali a zahájili místní šetření. Nyní se čeká na vyjádření veterinářů. Podle inspektora Okresní veterinární správy Praha-východ Dalibora Zaorálka byli zatím veterináři přivoláni jen k ošetření zvířat. Týrání dosud nikdo nešetřil, protože nebyly k dispozici písemné podklady.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down