22.08.2012 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Koně v akci

Na letošní výstavu Koně v akci je přihlášeno více než 500 koní patřících k 35 plemenným knihám. Výstava bude opět největší českou přehlídkou hřebců, klisen a valachů, reprezentujících nejdůležitější světová plemena.

Letošní ročník je 14. a uskuteční se na pardubickém dostihovém závodišti od 7. do 9. září. Letošní ročník dostal podtitul Něžná jízda a má charakterizovat jak úroveň partnerského vztahu koně a člověka, tak současný stav odvětví chovu koní. Dívky a ženy v něm totiž podle organizátorů získávají stále významnější pozice. Výstava proto zrekapituluje jejich uplatnění v chovu, jezdeckém a dostihovém sportu, westernovém i rekreačním ježdění, zemědělství a práci v lese, hiporehabilitaci a dalších oblastech. Součástí výstavy budou soutěže koní, akce pro diváky nebo také anketa o nejkrásnějšího koně v republice. Oficiální národní šampionáty jsou letos určeny tříletým klisnám českomoravského belgického koně, norika a slezského norika, mladým klisnám haflinga a všem kategoriím shetlandského pony. Koně zapsaní do těchto pěti plemenných knih se představí i v dalším programu.
Proběhnou soutěže v ovladatelnosti koní, v orbě, drezúře, westernovém ježdění nebo v zápřeži. V různých soutěžích se uplatní poníci a malí
koně. Zajímavostí budou zástupci plemene minihorse neboli miniaturního koně. Výstava se nemůže obejít bez starokladrubských běloušů a vraníků, stejně jako koní Kinských. Vedle těchto původních domácích plemen nebude chybět ani moravský teplokrevník. Jeho plemenná kniha sice neexistuje dlouho, ale krevní základy tohoto všestranně využitelného koně najdeme už v chovatelských ústavech habsburské říše 18. století.
Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down