31.07.2003 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Koně v plenkách

Ten, kdo se chce svézt na koni po rosaritské pláži ve státě Baja California Norte, nesmí se divit, že bude jezdit na koni v plenkách. Provozovatel jezdeckého sportu se tak snaží snížit neúnosné znečištění 11 000 km dlouhého mexického pobřeží.

Roberto Machado, který na pláži koně pronajímá už 23 let, odhaduje, že každý kůň zanechá v písku denně asi 26 kilogramů trusu. Dokud bylo město ještě malé, nebyl to tak závažný problém. Na pobřeží je však dnes 20 stájí, které pronajímají v letních měsících zájemcům každý den 150 koní. Kalhotky pro tato zvířata jsou vyrobeny z látkových a kožených pytlů, které se musí pravidelně po třech až pěti hodinách vysypávat.
„Rosarito je bytostně závislé na cestovním ruchu. O víkendu sem přijíždí mnoho turistů ze Spojených států a museli jsme už konečně něco udělat pro ochranu jejich zdraví a pro oživení našeho obchodu," říká Fidelfa Marchesini, rosaritský zástupce na ministerstvu cestovního ruchu. Marchesini tajně doufá, že nebude dlouho trvat a neobvyklé spodní prádlo se stane povinným doplňkem koňské výbavy na pláži.
Zdroj: Mf Dnes

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down