22.06.2012 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kongres ACVIM v New Orleans

Pet Nutrition Centrum Hill´s v Topece – Kansas

V týdnu od 27. 5. do 3. 6. 2012 jsme se zúčastnili návštěvy  Pet Nutrition Centrum  Hill´s v Topece – Kansas. Zde jsme kromě odborných přednášek o výživě a managmentu měli možnost navštívit továrnu Hill´s. Program pro zhruba 30 účastníků z různých koutů Evropy (Velké Británie, Itálie, Litvy a Švédska) zahrnoval i velmi zajímavou prohlídku výzkumného centra firmy Hill´s a výrobních prostor pro klinické diety. V městě Topeka jsme absolvovali i prohlídku Historického Muzea s dobovými artefakty, vážícími se k jednotlivým etapám vývoje Spojených Států až do současnosti. První poněkud klidnější polovinu našeho pobytu vystřídal přesun do několik set kilometrů vzdáleného, ve dne i  v noci životem, muzikou, dokonalým jídlem a zábavou tepajícího New Orleans (Luisiana). Zde probíhal každoroční kongres ACVIM (American College of Veterinary Internal Medicíně).
Výroční ACVIM (American College of Veterinary Internal Medicine) byl v letošním roce zaměřen především na zobrazovací metody; většina sekcí a přednášek byla zaměřena velmi prakticky. V rámci kongresových dnů jsme navštívili řadu sekcí a přednášek, které se zabývaly různými disciplínami v rámci interní medicíny. Nejvíce nás zaujala onkologie a kardiologie. V té pak sdělení o nových možnostech diagnostiky kardiomyopatií. Přednášky o léčbě těchto chorob byly velmi podrobné a přínosné pro praxi. Zajímavé informace nabízela také sekce zabývající se akutním srdečním selháním, kde byla diskutována i zcela nová doporučení léčby srdečního selhání. Návštěva letošního kongresu ACVIM v New Orleans nám tak přinesla řadu nových poznatků ve výše uvedených oborech, které budeme využívat v rutinní praxi na svém pracovišti. Je samozřejmé, že kromě odborných přednášek jsme plnými doušky nasávali atmosféru této úžasné jižanské metropole, která je Mekkou hudby (jazz, blues, rock, reagge) a gourmetů, kteří  vyhledávají  ryby a mořské plody ve všech podobách, vždy ale čerstvé, voňavé s více, či méně pálivými omáčkami. Zaplatili jsme si okružní vyhlídkovou cestu po Orleans, na jehož periferii, poblíž Mississippi byl neustále přítomen duch hurikánu Katrina  (srpen 2005). Následné, v některých místech více, než 7 m dosahující záplavy dokonaly dílo zkázy, s jejímiž následky se leckde potýkají dodnes. Další exkurzí byl výlet lodí do močálů za aligátory. Aligátoři patří k Luisianě jako Jazz, mississippské kolesové parníky, chutná cajunská kuchyně.
Bohužel na prohlídku všech jazzových klubů, ve kterých se hraje a popíjí už od dopoledne a návštěvu mnoha obyčejných restaurací , ve kterých je však jídlo neskonalým labužnickým zážitkem (tygří krevety, humři, ústřice) nezbylo dost času ani peněz a my jsme se po týdnu neopakovatelných zážitků vraceli domů ke svým povinnostem.
Děkujeme  firmě Hill´s a distributorovi jeho produktů, společnosti A-VET.
MVDr. Richard Minárik, Praha 5 a MVDr. Martin Hanzlík, Děčín
 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down