12.10.2022 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kongres malé praxe VETclasses 2022

Ve dnech 7. – 8. října se konal  v kongresovém, výstavním a společenském centru  Aldis v Hradci Králové veterinární kongres pro malou praxi zvířat s doprovodnou výstavou.

Hlavním přednášejícím dvoudenního interaktivního semináře byl prof. Ian Ramsey (Univerzita v Glasgow). Profesor Ramsey je předním světovým odborníkem v oboru interní medicína, od roku 2018 byl v letech 2020–2021 také prezidentem Britské asociace veterinárních lékařů malých zvířat (BSAVA).  

V pátek proběhl celodenní seminář na téma Stomatologická chirurgie hlavy herbivorních savců. Odborným programem provázel přítomné posluchače MVDr. Karel Hauptman, Ph.D. Další celodenní akcí vloženou do pátečního programu byl Sono workshop abdomenu.

Sobotní dopolední seminář a odpolední  praktický workshop chirurgie na téma Onemocnění a chirurgie očních víček připravili doc. Adolfo Guandalini, DipECVO (Řím, IT) a MVDr. Jiří Beránek, Ph.D.

Na celodenním semináři  České Asociace Veterinární Dermatologie (ČAVD) prezentoval MVDr. Tomáš Hanzálek dermatologické vyšetření pacienta. Kazuistiky ze své praxe uvedla MVDr. Andrea Stropková a MVDr. Veronika Jankovcová.

Celodenní seminář pro střední personál a další zájemce pod názvem  Ortopedický pacient „Jak se zabydlela fyzioterapie ve veterinární  praxi II“ zajistili MVDr. Jan Beránek DipECVS CertCAAPR MRCVS, MVDr. Aleš Tomek, Ph.D., a fyzioterapeutky s titulem CertCAAPR.

Léčiva, krmiva, nástroje, odbornou literaturu a vše co veterinární lékaři potřebují pro svou veterinární praxi prezentovalo více než 60 vystavovatelů. Páteční společenský večer s bohatým rautem  doprovázela hudební skupina Rolling Stones Revival Brno.

Bližší informace najdete v listopadovém čísle časopisu Veterinářství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down