22.04.2010 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kontrola velikonočních barvených vajec

Všechny požadavky dané veterinární legislativou byly splněny

Mimořádná veterinární kontrola velikonočních barvených vajec dopadla dobře. Od 23. 3. do 9. 4. probíhala cílená kontrolní akce zaměřená na barvená vejce uváděná na náš trh. Kontroly probíhaly v místech určení, a to i zásilek z jiných členských států EU, a v českých podnicích pro zpracování vajec.
V loňském roce byly při obdobné akci zjištěny závady ve značení barvených vajec původem z Německa, letos se problém neopakoval, všechny kontroly zásilek z Německa byly v absolutním pořádku. Díky soustavným průběžným rutinním veterinárním kontrolám se situace stále lepší, a tato cílená kontrola je toho i důkazem.
Letošní velikonoční kontrolní akce byla zaměřena na označování obalů, zejména na datum minimální trvanlivosti, identifikační označení, použitá barviva, název nebo obchodní označení výrobku a na čitelnost označení. Všechny požadavky dané veterinární legislativou byly splněny. Výrobci i obchodníci si dobře uvědomují, že zákazníci dobře vědí o svých právech na odpovídající informace a jsou s nimi již poměrně dobře obeznámeni.
S podobnými mimořádnými akcemi, kromě rutinních kontrol, počítáme i do budoucna.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down