22.06.2004 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konvence Rady Evropy upraví přepravu zvířat

Na nové konvenci Rady Evropy o podmínkách pro mezinárodní přepravu zvířat se včera v Lucemburku dohodli ministři zemědělství 25 členských států EU. Účelem konvence, která nahrazuje původní dohodu z roku 1963, je zlepšit podmínky pro přepravu zvířat při dlouhých mezinárodních transportech. Česká republika se ke konvenci připojí.

Samy členské země EU se v dubnu na podmínkách upravujících přepravu zvířat tak, jak je navrhla Evropská komise, nedokázaly dohodnout. Největším problémem se stala především otázka, kolik hodin mohou zvířata strávit v kamionu a kolik musejí odpočívat. Irské předsednictví EU podle ministra zemědělství Jaroslava Palase konvencí původní záměr upravit podmínky přepravy zvířat unijním legislativou obešlo.
Rada Evropy není orgánem EU. Jde o mezinárodní vládní politickou poradní organizaci, jejímž úkolem je podpora evropské jednoty, ochrana lidských práv, usnadnění sociálního a hospodářského pokroku a koordinace politické činnosti mezi členskými státy.
Aby konvence vstoupila v platnost, musejí ji ratifikovat nejméně čtyři členské státy 45členné Rady Evropy. Pětadvacet států unie v tomto případě vystupuje jako jeden celek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down