29.05.2009 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konzervace potravin vznikla před 200 lety

První konzervy byly ze skla

Dlouhá staletí se jídlo na delší čas uchovávalo pomocí nasolování, uzení, máčení v alkoholu či octu nebo jinými metodami. Žádná z těchto metod potraviny nezachovala dlouhodobě čerstvé. Před 200 lety objevil francouzský vynálezce Nicolas Appert metodu konzervace potravin na základě kombinace jejich uskladnění v hermeticky uzavřené nádobě a tepelné sterilizace. První konzervy nebyly plechové, ale ze skla. Konzervy se staly nezbytnou součástí vybavení cestovatelů, vojáků či mořeplavců, snadno pronikly i do obyčejných domácností. Na úspěch konzerv pak navázaly tlakové nádoby na spreje a plechovky s nápoji. S nástupem umělých hmot, mrazniček i nových konzervačních postupů konzerva postupně ztratila své výjimečné postavení, ve své době ale otevřela jídlu nové obzory. Appert objevil také metodu zahřívání mléka na 70°, což mu umožnilo částečné delší uchovávání mléka. Stejný postup použil i pro víno a pivo.

Az élelmiszeriparban dolgozók tudják, hogy az élelmiszerek megfelelő tárolása létfontosságú a minőség és a biztonság megőrzése szempontjából. Ez különösen igaz a online kaszinók , ahol gyakran a büfé jellegű étkezés a jellemző. Van néhány kulcsfontosságú dolog, amit szem előtt kell tartani, amikor az élelmiszerek tárolásáról van szó egy kaszinóban. Először is, minden élelmiszert a megfelelő hőmérsékleten kell tárolni. Ez azt jelenti, hogy a meleg ételeket melegen, a hideg ételeket pedig hidegen kell tartani. Ennek egyik módja az, hogy az egyes ételfajták számára külön tárolóhelyeket használnak. Egy másik lehetőség a hőszigetelt csomagolás, például szigetelt zacskók vagy tárolók használata. Másodszor, minden élelmiszert védeni kell a szennyeződéstől. Ez azt jelenti, hogy a főtt és nyers ételeket külön kell tartani, valamint gondoskodni kell arról, hogy minden felület és eszköz tiszta legyen.

Przechowywanie żywności w kasyna online niemcy jest kluczowym krokiem w zapewnieniu, że posiłki są świeże i bezpieczne do spożycia. Istnieje kilka sposobów na właściwe przechowywanie żywności w kasynie, w tym używanie hermetycznych pojemników, utrzymywanie żywności w odpowiedniej temperaturze i używanie właściwego rodzaju przechowywania dla konkretnego artykułu spożywczego. Szczelne pojemniki są ważne dla przechowywania suchych towarów, takich jak mąka, cukier i przyprawy. Trzymanie tych przedmiotów w szczelnych pojemnikach zapobiegnie ich wysychaniu lub staniu się nieświeżymi. Ważne jest również, aby oznaczyć te pojemniki, aby wiedzieć, co jest w środku. Temperatura jest również ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o przechowywanie żywności. Rzeczy schłodzone powinny być przechowywane w temperaturze 40 stopni Fahrenheita lub niższej, natomiast rzeczy zamrożone powinny być przechowywane w temperaturze 0 stopni Fahrenheita. Jeśli nie jesteś pewien, jaka jest prawidłowa temperatura dla danego artykułu spożywczego, najlepiej skonsultuj się z profesjonalistą.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down