22.11.2012 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kožešinové farmy jsou již v několika evropských zemích zakázány

Mnohé vědecké studie i příklady z praxe dokazují, že na farmách nelze uzpůsobit životní podmínky pro zvířata tak, aby byly dodrženy jejich základní potřeby.

Například v Německu došlo na základě studia životní pohody těchto zvířat ke zpřísnění podmínek, po nichž následovalo postupné uzavírání farem, protože takový chov se již nevyplatí. Existuje jen jedna možnost - farmy zakázat. V dnešní době, kdy se zvířata zabíjejí hlavně kvůli lemům oblečení, tzv. trimům, a kdy existují velmi kvalitní alternativy pravých kožešin, nevidíme důvod, proč by zvířata měla být i nadále trápena jen kvůli módním rozmarům.
 
Občanské sdružení Svoboda zvířat spustí 22. 11. 2012 novou kampaň vyzývající veřejnost, aby po ministru zemědělství požadovala řešení této nepřijatelné situace.
Svoboda zvířat zítra zároveň spustí novou kampaň s názvem Ukažte to vládě. Díky tomuto projektu může veřejnost vyjádřit svůj nesouhlas s chovem tzv. kožešinových zvířat. Na webových stránkách www.ukaztetovlade.cz lidé najdou krátké informativní video se záběry z farem a mohou zde také velmi snadným způsobem poslat protestní mail ministru zemědělství, řediteli Státní veterinární správy a předsedovi Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. O zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat usilujeme již delší dobu a na problémy v chovech dlouhodobě upozorňujeme -- naposledy například v roce 2010, kdy jsme také zveřejnili velmi znepokojující záběry z farem. Tehdy ovšem příslušné úřady v chovech neshledaly žádná pochybení. Oficiální spuštění kampaně proběhne v pátek 23. listopadu při příležitosti Světového dne bez kožešin na náměstí Republiky v Praze, kde bude mezi 11. a 18. hodinou umístěn informační stánek Svobody zvířat.
 
Více informací najdete na - http://www.svobodazvirat.cz , www.ukaztetovlade.cz, případně na www.protisrsti.cz.
Kontaktní osoba: Lucie Moravcová
Telefon: 736 766 188
E-mail: lucie.moravcova@svobodazvirat.cz
Tiskové zprávy na internetu: http://press-servis.ecn.cz/tiskove-zpravy/
 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down