04.06.2002 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Krávy v Oseku byly týrány

Okresní veterinární správa v Přerově rozhodla, že skot z farmy v Oseku nad Bečvou bylo týráno hladem a žízní. Proti tomuto rozhodnutí se zemědělci mohou odvolat, v opačném případě bude radnice řešit záležitost jako přestupek.

Obec se snaží najít řešení této situace, protože podle starosty Otakara Heryána pokuta nemá smysl, družstvo je totiž bez peněz. Jako východisko se jeví sehnat kupce, družstvo však prodej skotu odmítá.
Severomoravská energetika odpojila předminulý týden družstvo od sítě kvůli statisícovým dluhům. Zaměstnanci nebyli schopni říct, jak bez proudu zajistí napájení a dojení skotu, a proto se obec obrátila na veterinární správu z Přerova. Dvanáct kusů dobytka museli porazit, pro zbytek podařilo sehnat náhradní zdroj vody i krmení. Vedení družstva koncem minulého týdne tvrdilo, že skot se přestěhuje na pastviny na Valašsko, osud více než 50 krav a býků však zůstává podle Heryána stále nejistý.
Neutěšený stav v družstvu trvá už řadu měsíců. Poté, co bylo družstvo odpojeno od sítě, nemohly v kravíně fungovat stroje na dojení a krmení. Svědci uvedli, že se skot brodí po kotníky v hnoji a zemědělci dojí ručně mléko přímo do žlabů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down