15.10.2002 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kudy do Německa

Německá veterinární služba prostřednictvím Státní veterinární správy ČR informuje o změnách v odbavování zvířat a živočišných produktů vstupujících do EU přes německé hranice v oblasti Saska. Tyto změny v souvislosti se škodami, které způsobily povodně i na německé straně Státní veterinární správa ČR již avizovala. Nyní jde o konstatování skutečnosti a o některá upřesnění německé veterinární služby.

Od 1. října funguje v omezené míře německá pohraniční veterinární stanice Zinnwald, kde se odbavují pouze kamiony do tonáže nepřesahující 3,5 tuny se zvířaty a potravinami živočišného původu a krmivy, již od 18. září je možné pro tyto komodity využívat železniční odbavení v Schmilka-Dresden-Friedrichstadt. Dále lze využít i silniční pohraniční veterinární stanici na polsko-německé hranici Ludwigsdorf anebo přes spolkový stát Bavorsko Schirnding pro potraviny a suroviny živočišného původu a krmiva, anebo přes Waidhaus, kde kromě těchto komodit je možné přepravovat i zvířata.
Tuto souhrnnou informaci poskytuje německá strana ve snaze vyjít vstříc dovozcům a dopravcům, neboť právě oblasti Německa nacházející se zejména v povodí Labe utrpěly letošními povodněmi značné škody.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down