20.02.2003 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalita kuřecí, resp. jehněčí moučky používané v krmivech značky PRO PAC

Kvalita kuřecí, resp. jehněčí moučky používané v krmivech značky PRO PAC a porovnání s úrovní drůbeží moučky běžně užívané v ČR!

Výrobce krmiv PRO PAC, Midwestern Pet Food, Indiana, se sídlem v USA, je společnost, která podléhá zákonům státu Indiana v USA a výroba krmiv je řízena normami AAFCO – Americký úřad kontroly jakosti krmiv.
“AAFCO je odpovědný za stanovování a přípravu jednotných a závazných norem a vynucovacích nástrojů pro řízení výroby, distribuce a prodeje krmiv pro zvířata (včetně krmiv pro psy a kočky), toto vše s cílem zajištění užitečnosti, účinnosti a ochrany krmiv.”(citace Official Publication 2002 of AAFCO).
Midwestern Pet Food garantuje následující složení výrobků PRO PAC z kuřecí, resp. jehněčí moučky:
Kuřecí maso, resp. jehněčí maso, rýže, resp.kukuřice, drůbeží tuk přírodně konzervován vitaminem E, sušená vejce, sušená řepná dužina, odhořčené pivovarské kvasnice, krmná sůl, chlorid draselný, cholin chlorid, hydroxyanalog methioninu, L-Lysin, vitamin E, D3, A, C, niacinamid, pantothenan vápenatý, biotin, vitamin B12, B2, B1, B6, kyselina listová, oxid manganatý, síran železnatý, síran měďnatý, oxid zinečnatý, chelát zinku, manganu, železa, hořčíku a mědi.
Kuřecí, resp. jehněčí moučka musí být vyrobena dle norem AAFCO, viz Official Publication 2002of AAFCO, str.231:
“Drůbeží moučka: Suchý dehydrovaný produkt získaný z čistého, čerstvého masa s kůží a s příslušnou kostí nebo bez ní. Tento produkt může být připraven z částí nebo celého kusu drůbeže, resp. jehněčího skotu avšak bez použití peří, hlav, nohou a vnitřností. Uvedený druh krmiva musí souhlasit s použitou surovinou.”

Proto, zda-li je na obalu uvedena kuřecí či jehněčí moučka, musí být respektováno výše uvedené, tj. musí být použito pouze drůbeží, resp. jehněčí maso s příslušnou kostí nebo bez ní, avšak vždy bez dalších vedlejších produktů.

Porovnání masové, resp. drůbeží moučky běžně užívané v ČR, a to dle poslední platné Vyhlášky č. 451/2000 Sb. o krmivech, část 9.01 masová moučka a část 9.05 drůbeží moučka.

9.01 – Masová moučka – výrobek získaný vařením, sušením a šrotováním celých nebo částí
teplokrevných suchozemských zvířat, ze kterého může být část tuku odstraněna extrakcí nebo lisováním. Výrobek musí být v podstatě prostý kopyt, rohů, štětin, srsti, peří a obsahu zažívacího traktu /dusíkaté látky nejméně 500g/kg v sušině, celkový fosfor nejvýše 80g/kg/.

9.05 – Drůbeží moučka – výrobek získaný vařením, sušením a šrotováním odpadů z drůbežích jatek. Výrobek musí být v podstatě prostý peří.

Z výše uvedených norem platných v USA a v České republice je patrný značný kvalitativní rozdíl v neprospěch tuzemských norem. Proto při překladu slova „ jehněčí moučka, resp. kuřecí moučka“ nebyl použit doslovný překlad nýbrž termín „použitá surovina“, a to přesně v souladu s vyhláškou č. 451/2000 Sb. § 29, bod d, Označování kompletních a doplňkových krmiv: „v označení se uvedou veškeré použité suroviny“.

Dle výše uvedeného potvrzujeme, že výrobky zn. PRO PAC jsou vyrobeny ze surovin nejvyšších kvalit dle norem AAFCO. V této záležitosti považujeme za nutné, abychom upozornili na možnosti uvádění složení krmiv pouze termínem “drůbeží, resp. jehněčí”, což odporuje termínu kuřecí, resp. jehněčí moučka a může tak být použito i vnitřností či dalších vedlejších produktů.

Můžeme Vás proto ujistit bez nejmenších pochybností, že krmiva PRO PAC pro psy a kočky jsou té nejvyšší kvality.

S úctou
Velkoobchod Salač, distributor
Borek 40, 277 14 Dřísy
tel.,fax: 326 911 259, e-mail: krmiva.salac@centrum.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down