25.05.2009 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KVS odhalila závady v přepravě zvířat v Plzeňském kraji

Předpisy při přepravě zvířat

Závady u více než poloviny kontrolovaných aut přepravujících zvířata zjistila tento týden v Plzeňském kraji společná akce policie a krajské veterinární správy. Přepravci měli nejčastěji v nepořádku dokumentaci k přepravě, označení a technický stav aut přepravujících zvířata, neměli požadovanou způsobilost k dopravě zvířat. Kontrola také zjistila, že některá zvířata nebyla k dopravě způsobilá. Ve správním řízení může za nedodržení zákonných požadavků při přepravě zvířat hrozit až milionová pokuta.
Celkem sedm stálých a tři mobilní hlídky kontrolovaly u přepravců dodržování evropských i národních předpisů a povinností dopravců. Z devíti kontrolovaných dopravců, kteří vezli 415 prasat, 27 kusů skotu a dva koně, jich porušilo předpisy pět.
Předpisy při přepravě zvířat mají předejít poškození jejich zdraví, zajistit jim přiměřenou pohodu při přepravě a u jatečných zvířat má šetrná přeprava na jatka zajistit i dobrou kvalitu masa. Převážet se smějí pouze zvířata způsobilá k přepravě, tedy zdravá a v dobré kondici. Výjimkou je jen naléhavá přeprava potřeba k veterinárnímu ošetření. Dopravce musí mít povolení a vyškolené řidiče, kteří musí být v případě potřeby schopni zajistit zvířatům první pomoc. Auto musí být označeno symbolem zvířat. Přepravní prostor musí mít zajištěno dobré větrání, sledování teploty, nepropustné podlahy a ložnou plochu rozdělenou na jednotlivé sekce. U dlouhodobých přeprav nad osm hodin musí být auto vybaveno navíc předepsanými varovnými alarmy a speciálním navigačním systémem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down