21.07.2023 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KVS pro Zlínský kraj uložila letošní rekordní pokutu provozovateli za výskyt švábů a nepořádek na prodejně

Krajská veterinární správa pro Zlínský kraj (KVS) uložila dosud nejvyšší pokutu kontrolovanému subjektu v letošním roce. Společnost MASOPRODEJ, s. r. o., dostala pokutu ve výši 500 000 Kč za vážné závady v několika svých provozovnách v rámci Zlínského kraje. Mezi nejzávažnější přestupky patří hrubé dlouhodobé zanedbání hygienických postupů a výskyt švábů v prodejně. Na základě pokuty a dalších opatření provozovatel následně sám definitivně uzavřel jednu ze svých prodejen.

Veterinární inspektoři u provozovatele v období od loňského září do prosince postupně ve čtyřech provozovnách zjistili devět různých přestupků. Nejzávažnější závadou byl výskyt různých vývojových stádií hmyzu z řádu švábi v prodejně. V prodejně byl v důsledku dlouhodobého zanedbávání hygieny také velký nepořádek a vyskytovaly se zde plísně. Na základě tohoto zjištění zakázala KVS provozovateli uvádění potravin na trh až do doby odstranění závad. Sám provozovatel však následně přistoupil k definitivnímu uzavření prodejny.

Závady byly poté zjištěny i v dalších provozech patřících stejnému subjektu. Jednalo se o hrubé porušení hygieny, sledovatelnosti a značení potravin, či uvádění prošlých nebo kazících se potravin na trh. Provozovateli byla ve spojeném řízení uložena pokuta ve výši 500 000 Kč, která je od 28. června pravomocná.

Jsem přesvědčen, že státní veterinární dozor v tomto případě velice dobře zafungoval a   zejména výškou uložené pokuty odradil provozovatele od dalšího protiprávního jednání,“ uvedl ředitel KVS pro Zlínský kraj Michal Kamarád.*

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí SVS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down