25.11.2011 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letos již 5. ročník soutěže středních veterinárních škol o pohár ústředního ředitele SVS

Ve státním veterinárním dozoru mají uplatnění kromě veterinárních lékařů též absolventi středních veterinárních škol, proto již před pěti lety Milan Malena, ústřední ředitel Státní veterinární správy, vyhlásil motivující soutěž pro studenty těchto škol. Letošní již pátý ročník proběhl ve dnech 21. – 23. 11. ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu v Praze.
Pro studenty i pedagogy je to jednak forma uznání úrovně studijního programu, jednak je to možnost se seznámit se strukturou veterinárního dozoru. Letos se účastnilo zase o jednu školu více, celkem soutěžilo v odborných dovednostech 7 týmů ze sedmi škol, a to již tradičně z Boskovic, Českých Budějovic, Hradce Králové, Kroměříže, Košic, Nitry a nově z Třebíče.
Předsedkyní pětičlenné komise, která hodnotila odbornou způsobilost, práci a prezentaci týmů i jednotlivců byla Bohuslava Tremlová, proděkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.
Letošním vítězem se stala střední veterinární škola z Boskovic a zvláštní cenu hodnotitelské komise za „Pozoruhodný profesionální výkon“ si odnesl student Miloš Osuský z Nitry za obsah, formu i prezentaci ročníkové práce na téma „Chov holubů“.
Ocenění vítězům předal dne 23. 11. ústřední ředitel SVS ČR Milan Malena s přáním studijních úspěchů a přáním, že se spolu v budoucnu profesionálně setkáme.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down