26.04.2004 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Majitel farmy stíhán za týrání

Správce konkurzní podstaty podal žalobu na majitele soukromé farmy v obci Žítková na Uherskohradišťsku Zdeňka Koudelu pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat. Zvířata byla totiž podvyživená, několik z nich hlady i uhynulo. Konkurzní správce Josef Bartoš rovněž zvažuje i podání žaloby pro maření konkurzu.

Skot dnes na farmě prohlédli i veterinární lékaři, kteří konstatovali, že hmotnost zvířat neodpovídá jejich stáří a jsou ve špatném stavu. Některá z nich přitom v minulých týdnech dokonce uhynula. Bartoš již začal podvyživená zvířata rozprodávat jiným zemědělcům.
Majitel farmy přitom na svou činnost získával státní dotace, od července roku 2001 je dokonce veden jako ekologicky hospodařící zemědělec. Podle centrálního registru dotací ministerstva financí získal od roku 2000 více než pět milionů korun. Naposledy podle Ludmily Kuncové z uherskohradišťského pracoviště ministerstva zemědělství žádal o dotaci ještě v únoru letošního roku, farma již ale byla v konkurzu, a proto mu úřad nevyhověl.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down