Majitel psa byl obviněn

Majitel dobrmana, který v sobotu pokousal desetiletou dívku v Kojeticích na Mělnicku, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí mu dva roky vězení.

Zvíře v sobotu dopoledne napadlo hrající si děvče před jejím domem. Dívka má tržné rány na hlavě a na zádech, musela být bezprostředně po napadení operována v pražské nemocnici Motol, kde je dosud.
Podle veterinárních vyšetření byl dobrman zdravý, holčičce proto naštěstí nehrozí nakažení vzteklinou. Majiteli psa, kterým je jeden z obyvatel obce, by však podle policie mohl být trest ještě zvýšen, pokud se zjistí, že muž porušil důležité povinnosti. Dobrman totiž hlídal místní podnik, ale ten je nedostatečně oplocen a pes občas utekl. To potvrdili i lidé v obci. „Nero tady občas běhal po návsi, až doteď nikomu nic neudělal,“ řekla jedna z obyvatelek obce. „Vzadu v plotě jsou díry, těmi utíkal.“
Kriminalisté pokračují ve vyšetřování okolností agresivního útoku psa. Pokud se prokáže, že majitel dostatečně nezabezpečil výběh psa, který hlídal místní soukromou firmu, hrozí mu až pětileté vězení.
Útočící dobrman absolvoval veterinární vyšetření. Obvykle pak zvíře putuje do některého z útulků, kde odborníci pozorují jeho chování. „Nevím, kde pes nyní je, ale každopádně zatím nebyl utracen,“ doplnila mluvčí policie z Prahy-východ Diana Bušková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *