14.11.2022 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Management zdraví telat

Fakulta veterinárního lékařství VETUNI a Česká buiatrická společnost uspořádaly dne 12. listopadu v pavilonu profesora Klobouka 12. podzimní konferenci FVL s mezinárodní účastí na téma Management zdraví telat.

Konference se konala pod záštitou doc. MVDr. Michala Crhy, Ph.D., který konferenci slavnostně zahájil. Odborným garantem buiatrické konference byl MVDr. Jan Šterc, Ph.D.

Stále vysokou perionatální a postnatální mortalitou a morbiditou telat i v moderních stájích se zabýval irský prof. John E. Mee, DVM, PhD, Dipl. ECBHM, MRCVS, FRCVS.

Na virová a bakteriální onemocnění způsobující respirační syndrom telat a mladého skotu, rizikové faktory, terapii a nevhodnou aplikaci vakcín upozornil ve své přednášce MVDr. František Tulis.

Onemocnění pupku a chirurgické řešení komplikovaných případů ze své praxe prezentovala MVDr. Jana Gricová. S použitím antioxidantů a vybranými metabolickými parametry u telat a mladého skotu seznámil přítomné posluchače prof. Manfred Fuerll, Dipl. ECBHM.

Význam vitamínů E, A a beta karotenu pro zdraví a prosperitu telat přednesla MVDr. Romana Kadek, Ph.D. Závěrečná přednáška patřila MVDr. Zdeňce Bezděkové pod názvem hypotermie novorozených jehňat a kůzlat.

Bližší informace najdete v prosincovém čísle časopisu Veterinářství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down