Masna Příbram modernizuje

Novou technologii, která umožní zvýšit denní kapacitu výroby až na čtyři tuny ze současných 1,5 tuny při zachování veškerých hygienicko-technologických zásad Evropské unie, dokončuje Masna Příbram s.r.o. Modernizace výroby studenou cestou stála 30 milionů korun a měla by přispět ke zvýšení tržeb o 3,5 až čtyři miliony korun měsíčně.

Za posledních 3,5 roku firma investovala kolem 140 milionů korun. Mimo jiné kompletně zrekonstruovala masnou výrobu, expedici, vařenou výrobu, myčku beden a bourárnu, modernizovala vážní systém v expedicích, balírnu masa i skladovací prostory a jatka. Koupila nové chladírenské vozy a auta na přepravu zvířat.
Masna zaměstnává 450 lidí, dalších deset přijme v nejbližší době s rozjezdem modernizované výroby. I přes vysokou nezaměstnanost je podle ředitele Jiřího Jedličky problémem sehnat dostatek pracovníků. Firma to řeší zaměstnáváním zahraničních dělníků, například Ukrajinců.
Loni na podzim získal masokombinát certifikát systému kritických bodů pro výrobu masa a masných výrobků, distribuci a prodej.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *