27.04.2004 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Masna Studená již opět vykazuje zisk

Opatření uvnitř výroby i ve způsobu nákupu a prodeje a změnu v síti obchodních zástupců provedla a.s. Masna Studená k vyrovnání ztráty 11,4 milionu korun za minulý rok. V letošní první čtvrtletí je již firma v zisku kolem pěti milionů korun.

Jeden z největších zpracovatelů masa v ČR spatřuje propad v loňském roce v cenách živého hovězího a vepřového dobytka a v portfoliu nadnárodních řetězců, které preferují produkci svých zemí, i v problémech s uplatněním na tuzemském trhu.
Firma loni zpracovala 8672 tun hovězího, meziročně o 2307 tun více, a 16.161 tun vepřového masa, což bylo o 837 tun více. Její produkce činila 7577 tun masných výrobků, 3034 tun konzerv a více než 9600 tun výsekových mas. Na tržbách se zhruba čtyřmi procenty podílí vývoz, zejména na Slovensko, do Rakouska a Německa.
Společnost trvale vlastní veterinární osvědčení opravňující k vývozu produkce do států Evropské unie a USA. Podle ředitele Krešňáka loni investovala 44 milionů a bude dále investovat do zkvalitnění podmínek pro dodržení evropských norem s cílem dostat se na evropskou špičku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down