28.07.2003 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Masokombináty musí zdražit

Ode dneška budou muset zpracovatelé masa platit odbytovým družstvům 35 korun za kilogram živého prasete. Masokombináty budou muset tento nárůst promítnout do cen výrobků. "Jsme tlačeni odbytovými družstvy ke stále vyšším nákupním cenám. Jejich nárůst budeme muset promítnout do prodejních cen," řekla mluvčí plzeňského masokombinátu Schneider Edita Vighová.

Podle zástupců masokombinátů se v úterý na společné schůzce ve Větrném Jeníkově dohodli chovatelé s obchodníky a zpracovateli na ceně 33 korun za kilogram, která se měla držet minimálně dva až tři týdny. Ještě ten samý den odpoledne ale jednali v Jihlavě zemědělci s odbytovými družstvy a dohodli se na ceně o dvě koruny vyšší. "To není seriózní jednání," uvedla mluvčí skupiny Schneider. Podle vedení obou podniků neslouží tato obchodní politika nikomu, neboť konečné slovo mají obchodní řetězce, s nimiž mají masokombináty až měsíční smlouvy s pevnou výší cen.
Skokové zdražování, které se netýká hovězího, ale rychloobrátkového vepřového, může způsobit zvýšené dovozy z Polska a Maďarska, kde je nyní přebytek prasat.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down