05.05.2003 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Medicína na videu v Poděbradech

Už počtvrté se uskuteční v prostorách lázní Poděbrady Mezinárodní festival dokumentárních a publicistických videopořadů z oblasti lékařství a zdravého životního stylu – Křišťálové srdce Poděbrady 2003. Letos se koná ve dnech 27. – 31. května 2003.

Hlavním posláním festivalu je diskuse mezi odbornými a uměleckými kruhy o smyslu, využití a edukativním působení audiovizuálních děl v šíření moderních medicínských metod, které by měly zároveň sloužit k informování veřejnosti o světových trendech ve zdravotnické péči, rozvoji lékařských věd a speciálních vědeckých disciplin.
Přestože se jedná o ryze odbornou přehlídku snímků, prostřednictvím veřejně přístupných projekcí budou moci mnozí diváci shlédnout převážnou většinu přihlášených snímků domácí i zahraniční produkce a budou se moci zúčastnit řady neformálních diskusí z oblasti zdravotnictví i umění. Do soutěže je zatím přihlášeno přes šedesát snímků domácí i zahraniční produkce (Francie, Kanada, Rakousko, Slovensko a další) natočených v posledních pěti letech a týkajících se nejen zdraví a zdravého životního stylu, ale i civilizačních chorob, léčebných metod, rehabilitačních léčebných postupů, lázeňské péči, zdravotních materiálů, techniky a léků. Významnou funkci prezidenta festivalu přijal Ivo Mathé, bývalý šéf Kanceláře prezidenta republiky a dlouholetý televizní producent, manažer i úspěšný ředitel.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down