30.08.2010 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní konference IEC Prague 2010

19.- 23. září 2010, Praha

Téma konference: Síla vajec - šance budoucnosti
Konference se bude konat ve dnech 19.- 23. září 2010 a bude věnovaná památce JUDr. Milana Hofbauera.
Záštitu nad touto akcí převzal ministr zemědělství a prezident AK ČR. Více informací www.internationalegg.com a v přiloženém souboru.
International Egg Commission (IEC) je mezinárodní sdružení producentů konzumních vajec a firem, které výrobně navazují. Sídlem International Egg Commission (IEC) je Londýn.
IEC se zabývá světovou strategií produkce konzumních vajec, chovu nosnic, spotřeby vajec, marketingu a tržní strategií a neposlední řadě její odborníci provádí statistická vyhodnocení a prognózy vývoje této komodity, výsledky jsou zveřejňovány na webové straně IEC, jsou přednášeny na výročních zasedáních , pro členy jsou uveřejňovány v časopise nebo v jiných odborných časopisech.
Členy jsou i tři organizace z České republiky ( OVUS spol. s r.o., Huhtamaki Česká republika a.s. a Českomoravská drůbežářská unie, o.s.). IEC se rozhodla uspořádat své výroční zasedání – podzimní konferenci v roce 20l0 v Praze ve dnech 19.-23. září v Hotelu Hilton Praha. To, že se tato významná akce bude konat v srdci Evropy v České republice je výsledkem mnohaleté snahy ředitele firmy OVUS spol. s r.o. JUDr. Milana Hofbauera, který za pomoci svého kolegy ing. Pavla Fraňka presentoval Českou republiku jako velmi vhodné a zajímavé místo pro toto zasedání. .
Delegáty budou drůbežáři z celého světa a pro mnohé to bude první návštěva Evropy. Rozhodnutí se setkalo s příznivým ohlasem členů IEC. Návrh na uspořádání konference v Praze byl významně podporován panem Willim Kalhammerem, čestným presidentem a zakladatelem IEC. Záštitu nad touto akcí převzal ministr zemědělství a prezident Agrární komory České republiky, což její význam podtrhuje.
Bohužel JUDr.Milan Hofbauer na konci minulého roku náhle zemřel a tak se již nedočkal uskutečnění svého snu, proto se organizátoři rozhodli věnovat tuto konferenci jeho památce.
Přímým partnerem při přípravě této konference se stala Českomoravská drůbežářská unie, o.s. jako zástupce všech producentů a zpracovatelů vajec v České republice.
Kromě odborného programu se hosté seznámí s historickými a současnými monumenty našeho hlavního města, Pražským Hradem a jeho blízkým okolím, Obecní domem. Závěrečný banket se uskuteční v Paláci Žofín s vyhlídkou na nedaleké Národní divadlo. Cílem těchto zasedání je připravit vyrovnaný pracovní a sociální program, což se organizátorům zatím vždy podařilo.
Výroční zasedání v roce 2008 se uskutečnilo v Shangaii v Číně, v roce 2009 v kanadském Vancouveru a v roce 2010 se jedna konference uskutečnila na jaře v Paříži ve Francii a na podzim se druhá uskuteční v Praze. Pravidelný počet účastníků výročních konferencí je kolem 300 delegátů a stejný počet tvoří i doprovod a hosté.

Konference „ IEC Prague 2010“ „Moc vajec: šance budoucnosti “ je tematicky zaměřena na zvýšení spotřeby vajec, jak toho dosáhnout a jak dostatečnou spotřebu udržet, vliv výživy na kvalitu vajec, jak využít marketing a jak jej směrovat na spotřebitel, část je věnována také zpracování vajec.
Na konferenci v Praze budou přednášet významní světoví odborníci jako Dr.David Bosshart ze Švýcarska, Dr.Jeff Amstrong z Michigenské University, Dr.Vincent Guyonnet z Velké Británie, prof.Wilhelm Windisch z Rakouska.
Bude to opravdu velký svátek pro chovatele nosnic a velká příležitost se dozvědět zajímavé informace a setkat se s klíčovými odborníky i chovateli z celého světa. Pracovní program bude překládán do českého jazyka. Registrační poplatky jsou pro české účastníky nastaveny velmi příznivě, jak můžete vidět na přiloženém registračním formuláři. Neváhejte.
Všichni, koho daná problematika zajímá, jste srdečně zváni.
Informace o konferenci naleznete na www.internationalegg.com

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down