01.09.2010 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní konference Myslivost ve střední Evropě

2. září, zámek Židlochovice

Mezinárodní konference Myslivost ve střední Evropě nesoucí podtitul Společné kořeny v minulosti, společná témata v současnosti a společné hledání cesty do budoucnosti proběhne zítra na jižní Moravě, na zámku Židlochovice. Pořadatelem odborného setkání je Institut ekologie zvěře Veterinární a farmaceutické univerzity Brno a Středoevropský institut ekologie zvěře. Hlavní téma se bude letos věnovat problematice stále intenzivnějšímu využívání životního prostředí a jeho dopadům na životní podmínky zvěře.

„Tématem letošního setkání předních odborníků v oblasti myslivosti jak z ČR, tak Rakouska, Německa a Slovenska, je především problematika spojená se stále intenzivnějším využíváním životního prostředí, které má značný negativní dopad na zvěř a její životní podmínky,“ říká MVDr. Miroslav Vodňanský Ph.D., vedoucí Institutu ekologie zvěře Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.

Během setkání proběhne celkem sedm přednášek a navazujících diskuzních bloků, ve kterých bude problematika vzrůstajícího zneklidňování zvěře a intenzivního zatěžování životního prostředí rozebírána na základě zkušeností odborníků z jednotlivých účastnických zemí. Další témata se zaměří například na trávení volného času v přírodě, úlohy myslivosti v současnosti. Přitom bude představen pilotní projekt ČR, který se zabývá výchovou mládeže ke zodpovědnému přístupu k přírodě.

Jednodenní konference se uskuteční ve čtvrtek 2. září 2010 v prostorách zámku v Židlochovicích. První diskuzní blok začíná v 9.45 hod.

Pro více informací kontaktujte:
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
Lucie Stejskalová, tisková mluvčí
tel: +420 541 562 010, mobil: +420 724 321 352,
e-mail: stejskaloval@vfu.cz
www.vfu.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down