12.08.2008 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní kongres chovatelů plemene charolais

15. - 27. srpna 2008 proběhne výstava s aukcí

Ve dnech 15. až 27. srpna 2008 proběhne 35 mezinárodní kongres. Akce proběhne ve třech zemích, a to v Maďarsku, na Slovensk a v České republice. V českých a moravských chovech již vrcholí přípravy. Delegáti z Velké Británie, Kanady, Austrálie, Německa, Rakouska a dalších zemí navštíví postupně chovy plemene charolais v těchto zemích. Mezi nejdůležitější akce české části kongresu se řadí výstava „České charolais dny Přerov 2008“ ve dnech 22. – 24. srpna 2008. Druhou důležitou událostí bude prestižní výstava a elitní aukce jalovic a býků charolais na OPB Cunkov, která se připravuje na 26. srpna.
Významní francouzští chovatelé a šlechtitelé pomáhali chovatelům s nezbytnými přípravami na předvádění jako např. s výběrem zvířat, jejich úpravou a výživou. Jedním z nich byl Roger Chevalier.
Každý den programu je zaměřený odlišně: 22. srpna proběhne v Přerově hodnocení zvířat francouzským odborníkem, 23. srpna je Kongresovým dnem, 24. srpna návštěva chovu charolais společnosti Sokolovská uhelná, 25. srpna návštěva farmy charolais v Trojmezí, 26. srpna výstava s aukcí plemenných zvířat v Cunkově, kam přijede na 160 francouzských chovatelů. Cílem výstavy je propagace úrovně chovu tohoto plemene v ČR.
Katalog aukčních i vystavovaných zvířat charolais bude ke stažení na internetových stránkách svazu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down