11.05.2007 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní potravinářský veletrh SIAL CHINA 2007

V rámci letošního osmého ročníku se poprvé na veletrhu prezentuje i národní expozice ministerstva zemědělství a českých firem.

Ministr zemědělství České republiky Petr Gandalovič zahájil v Šanghaji společně s ministryní zemědělství Španělského království Elenou Espinosou Manganou Mezinárodní potravinářský veletrh. Veletrh SIAL probíhá od 8. do 12. května 2007 a patří mezi největší světové potravinářské výstavy; Česká republika zde bude prezentovat hlavně tradiční české exportní zboží masné výrobky, paštiky, pivo, chmel a cukrovinky,.
Expozici České republiky zajišťuje ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Potravinářskou komorou ČR. Plocha stánku je 60 metrů čtverečních. V české expozici se v Šanghaji prezentují české firmy Bohemia Hop, a. s., Budějovický Budvar, n .p., Rupa, a. s., POEX Velké Meziříčí, a. s., Milkpol, s. r. o. a Svaz pěstitelů chmele České republiky.
Jedním z hlavních cílů naší účasti na veletrhu je pomoci českým potravinářům dostat se na čínský trh. Některé české potravinářské výrobky jsou světoznámé, vyvážejí se prakticky do celé Evropy i do řady dalších zemí. Firmy mají zájem rozšířit prodej i na čínském trhu.
Dovoz z Číny dlouhodobě převyšuje vývoz z ČR. Čína se v roce 2006 umístila na 12. příčce v sestupném pořadí všech zemí podle hodnoty dovozu, naproti tomu z hlediska vývozu z České republiky je Čína na 50. místě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down