05.09.2011 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní výstava Koně v akci

Mezinárodní výstava "Koně v akci" patřila v letošním roce koním ze střední Evropy. Plemena chovaná v Maďarsku, Polsku, na Slovensku a v České republice defilovala před návštěvníky dostihového závodiště v Pardubicích. Hlavním bodem programu bylo představení reprezentantů stejných nebo příbuzných plemen koní chovaných v zemích Visegrádské čtyřky. Kromě koní ze zahraničí byly výhradně domácí záležitostí národní šampionáty klisen plemene norika, slezského norika a haflinga, šampionát klisen českomoravského belgického koně a shetlandských pony, podobně jako výkonnostní zkoušky velšských plemen.
K tradičními atrakcím výstavy patřily soutěže pro nejsilnější a nejobratnější chladnokrevné koně, používané v lesním hospodářství v disciplinách těžký tah a ovladatelnost se zapřaženou kládou. Populární byly také soutěže v orbě.
Zajímavou akcí letošního programu bylo vystoupení peruánských paso. Do Pardubic je přivezla německá chovatelka Isabel Steinerová. Peruánské národní koňské plemeno paso bylo vyšlechtěno z berberských a arabských koní a přivezeno do Peru v první polovině 16. století.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down