24.08.2007 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mezinárodní výstava Země živitelka v Českých Budějovicích

23. – 28. 8. 2007.

Nejstarší a nejnavštěvovanější česká zemědělská výstava se v Českých Budějovicích koná počtyřiatřicáté. Letos se jí zúčastní téměř 700 domácích i zahraničních vystavovatelů a obchodníků, kteří nabídnou novinky z rostlinné a živočišné výroby, zemědělské techniky a další výrobky. Loni výstavu navštívilo 100.000 lidí.
Poprvé se na výstavišti na levém břehu Vltavy objeví například Vinařský fond. Tradičně se představí potravináři, ale i myslivci, rybáři, zahrádkáři a včelaři. Výstavní plocha přesahuje 28.500 metrů čtverečních a prezentovat se na ní budou firmy z 22 zemí, například z Belgie, Japonska, Itálie, Ruska, Švédska, či USA. Přímo se veletrhu zúčastní 30 zahraničních firem hlavně z Rakouska, Německa, Slovenska a nově i z Polska.
Nejnavštěvovanější českobudějovický veletrh doprovodí Mezinárodní výstava družstevnictví. Tvorbě a ochraně životního prostředí se bude věnovat Ekostyl. Agrosalon nabídne i odborný a kulturní program.
Výstavu zahájil premiér Mirek Topolánek a ministr zemědělství Petr Gandalovič, kteří ocenili mladé vědce a českým výrobcům udělili značku Klasa, která je určena mimořádně kvalitním potravinám a zemědělským produktům. Součástí výstavy je opět soutěž exponátů o Zlatý klas.
V sobotu jsou na programu Národní dožínky, na které má přijet i prezident Václav Klaus. Neděle bude patřit prezentaci Jihočeského kraje a Horního Rakouska.
Země živitelka se poprvé v Českých Budějovicích konala v roce 1973.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down