14.07.2008 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Miliardy dolarů na péči o psy

Maltézský pinč dědil

Zesnulá newyorská miliardářka a známá majitelka řady hotelů Leona Helmsleyová, odkázala miliony dolarů svému oblíbenému psovi. Prakticky mu věnovala celý majetek (miliardy dolarů). Helmsleyová známá v New Yorku svým bohatstvím, láskou ke psům, tvrdým nakládáním s podřízenými a nechutí platit daně - zemřela loni v srpnu ve věku 87 let. Podle závěti odkázala svému psovi jménem Trouble 12 milionů dolarů a vydědila většinu svých příbuzných. Podle The New York Timesu však kromě toho již v roce 2003 sepsala instrukce, aby celý její charitativní fond v hodnotě 5 až 8 miliard dolarů byl po její smrti využit k péči o blaho psů. Dvoustránkový dokument její charity měl dva cíle - pomáhat chudým lidem a starat se o psy. O rok později však první cíl fondu Helmsleyová údajně zrušila. Obdarovaná zvířata se však možná všech peněz ani nedočkají. Správci fondu mohou totiž podle stanov rozhodovat o rozdělování peněz podle svého uvážení.
Někteří právníci tvrdí, že instrukce Helmsleyové nemusejí mnoho znamenat, neboť nejsou součástí poslední vůle ani dokumentů nadace. Její maltézský pinč Trouble (Potíž) tedy zdělil 12 milionů dolarů. Tuto částku však v květnu newyorský soud snížil na dva miliony dolarů s tím, že Helmsleyová nebyla při psaní závěti zcela při smyslech. Pes Trouble je ale nyní v ohrožení života. Poté, co byly zveřejněny zprávy o jeho dědictví, objevily se proti němu výhrůžky smrtí, takže je potřeba na jeho ochranu vydávat 100.000 dolarů za rok.
Helmsleyová, která tvrdila, že "jen malí lidé platí daně", strávila ve vězení rok a půl za to, že zkrátila své daně v roce 1989 o 1,7 milionu dolarů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down