20.09.2011 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mimořádné kontroly obchodované drůbeže měly efekt

Během mimořádné kontrolní akce v době od 30. 5. do 31. 8. zkontrolovali veterinární inspektoři 388 zásilek, což činilo 1 275 tun drůbežího masa, a výrobků z něj, uváděného na český trh.
Šlo o mimořádné kontroly drůbežího masa a výrobků z drůbežího masa v rámci intrakomunitárního trhu. Zkontrolovány byly zásilky drůbežího masa a výrobků z něj nejen ze členských států EU, ale i ze třetích zemí. U 15 zásilek, tj. ve 4, 24 % bylo zjištěno porušení legislativních požadavků. Čtyři zásilky byly vráceny do místa původu (2 x drůbeží strojně oddělené maso, celkem 43, 5 tuny a 2 x dělené drůbeží maso čerstvé, celkem 9 tun) a jedna zásilka byla neškodně odstraněna (šlo o masné výrobky, celkem 600 kg.) Všechny zásilky byly původem z Polska.
V ostatních případech byly porušeny legislativní požadavky zejména na průvodní dokumentaci, nebyla splněna informační povinnost příjemců potravin živočišného původu v místě určení, dále byla porušena povinnost kontroly zásilky provozovatelem v místě určení a ve dvou případech byly nevyhovující výsledky laboratorního vyšetření na absorbovanou vodu.
Kromě rutinních kontrol, kdy veterinární inspektoři odebírají vzorky na základě plánu monitoringu a na základě analýzy rizika, počítáme i do budoucna s podobnými mimořádnými kontrolními akcemi, neboť se ukazuje, že smysl určitě mají.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down