17.09.2012 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo zemědělství se účastní mezinárodního potravinářského veletrhu World Food Moskva

World Food Moskva se koná každoročně již od roku 1992. Ministerstvo zemědělství (MZe) se této nejvýznamnější ruské potravinářské výstavy účastní poprvé. Letos probíhá od 17. do 20. září.

Pro návštěvníky výstavy bude na ploše 65 metrů čtverečních připravena společná expozice MZe a šesti českých potravinářských firem. „Mezinárodní výstava je dobrou příležitostí předvést a pochlubit se výsledky kvalitní práce českých potravinářů. Zároveň je i vhodným místem k navázání a rozvoji obchodních vztahů, kam je z hlediska nedávného vstupu Ruska do WTO výhodné expandovat,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl.

Národní expozice České republiky je koncipována jako otevřený prostor pro informační a propagační stánek MZe a jednotlivé potravinářské firmy. Představí se zde firmy HAMÉ, KOSTELECKÉ UZENINY, MADETA, POLABSKÉ MLÉKÁRNY, RAVY CZ a ÚSOVSKO. Expozice je navržena ve stylu moderního designu s akcentem na propagaci České republiky. V roce 2011 se veletrhu zúčastnilo 1 420 firem z 64 zemí světa a navštívilo jej 25 950 návštěvníků.Ruská federace je tradičně největším partnerem ČR v agrárním zahraničním obchodu ze zemí mimo EU. Roční obrat jsou 2 miliardy korun. Saldo vzájemného obchodu je pro ČR vysoce aktivní. Nejvíce se na trhu Ruska prosazuje pivo, mák, nečokoládové cukrovinky a syrovátka.

Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

zdroj: www.eagri.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down