03.03.2003 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mise se zdařila

Mise se zdařila, taková byla první slova, kterými charakterizoval týden v ČR Hans Joachim Gelsaa, vedoucí skupiny inspektorů z Bruselu. Tato inspekce měla za úkol zhodnotit náš pokrok v implementaci evropského práva za dobu od poslední mise na toto téma, která u nás dlela od 26. – 30. 11. 2001 a dále posoudit ochranná opatření přijatá v souvislosti s BSE, a to včetně zdravotní nezávadnosti krmiv.

Tři inspektoři navštívili kromě Státní veterinární správy státní veterinární pracoviště, kde se vyšetřuje na BSE, asanační podnik, kde je likvidován specifikovaný rizikový materiál, dvoje jatka a Ústřední a kontrolní ústav zemědělský a jeho pracoviště.
Kvitovali s potěšením, že téměř ve všech oblastech, ke kterým měly předchozí mise připomínky, došlo k významnému pokroku. Především uvítali rozhodnutí Státní veterinární správy zahrnout do specifikovaného rizikového materiálu (SRM) páteř skotu, jak bylo předchozími misemi doporučeno. Dále vyjádřili inspektoři uspokojení nad postupem v budování centrální databáze, do které mají přístup nejen veterinární správy, ale začínají mít i jatka a asanační podniky.
Při této příležitosti zdůraznili to, na co Státní veterinární správa při všech vhodných příležitostech upozorňuje, že je absolutně nutné dbát na důslednou kontrolu hlášení všech přesunů zvířat a na ověřování totožnosti zvířat na jatkách i uhynulých kusů dopravených do asanačních podniků.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down