27.10.2009 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Místa vstupu do ČR pro cestující se zvířaty v zájmovém chovu

Nově zařazeno mezinárodní letiště v Karlových Varech

Mezi místa vstupu do ČR pro cestující se zvířaty v zájmovém chovu, tedy na území EU ze třetích zemí, bude nově zařazeno i mezinárodní letiště v Karlových Varech. V uplynulých dnech zde byla zařízena místnost pro případné dočasné umístění zvířat pro případ, že by zvíře nesplnilo požadavky na vstup do EU. Od středy 28. 10. bude tedy možné přistát i v Karlových Varech.
Takže cestující, ze zemí, které nejsou členy EU, kteří přilétají v doprovodu zvířete v zájmovém chovu, mohou vstoupit na území ČR pouze přes následující místa vstupu:
1. Praha Ruzyně, veřejné mezinárodní letiště,
2. Brno Tuřany, veřejné mezinárodní letiště,
3. Ostrava Mošnov, veřejné mezinárodní letiště,
4. Pardubice, veřejné mezinárodní letiště,
5. Kunovice, neveřejné mezinárodní letiště.
6. Karlovy Vary, veřejné mezinárodní letiště

Připomínáme, že zvířaty v zájmovém chovu se podle nařízení (ES) č. 998/2003 rozumí maximálně 5 zvířat vyjmenovaných druhů: psů, koček, fretek, bezobratlých (s výjimkou včel a korýšů), okrasných tropických rybek, obojživelníků, plazů, hlodavců a domácích králíků.
(Pokud jde o ptáky doprovázející svého majitele či osobu, která za ně odpovídá, je jediným schváleným místem vstupu mezinárodní letiště v Praze Ruzyni a tito ptáci musejí být předloženi k pohraniční veterinární kontrole na Pohraniční veterinární stanici Praha Ruzyně. Pro dovoz ptáků platí speciální podmínky, je tedy nutné před dovozem kontaktovat Státní veterinární správu ČR.)

Informace o dovozu zájmových zvířat i o obchodních dovozech lze získat na webových stránkách Státní veterinární správy: www.svscr.cz.

Josef Duben
Tisk. mluvčí SVS ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down