Vědci z Curtinovy univerzity byli velmi překvapeni účinností moči australských divokých psů dingo, která odpuzuje například klokany, kteří spásají nově rašící vegetaci. Nový odpuzovač proti různým škůdcům může například pomoci při obnově rostlinného porostu na místech bývalé těžby.
Účinky vědci porovnávali s močí nepůvodních predátorů, jako je například kojot. Když dali krotkým klokanům čuchnout kojotí moči, projevili o nový pach zájem, ale když narazili na moč dingů, utekli. Působení na volně žijící klokany bylo ještě mnohem intenzivnější.
Michael Parsons a jeho tým nyní zkoumá, jakým způsobem a kolik tohoto prostředek účinně aplikovat na místech, kde se kdysi těžilo, aby odpuzoval klokany, kteří spásají případnou novou vegetaci.
Tímto prostředkem se rovněž může snížit množství úmrtí na silnicích. Kromě toho by tento odpuzovač mohl do budoucnosti výrazně snížit počet střetů mezi klokany a vozidly v australském vnitrozemí.
V univerzitních laboratořích se také snaží izolovat, respektive vyrobit uměle aktivní látky v moči dingů, aby mohly být vyráběny v dostatečně velkém množství pro komerční účely.