16.04.2003 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Modernizace, nebo ukončení provozu

Příliš vysoké náklady, které by musel Masný průmysl Česká Lípa investovat do porážky, aby splnil přísné hygienické normy, se staly důvodem, proč podnik zastavil od dubna porážku prasat. Firma bude přesto modernizovat provoz podle norem EU, jinak by musela zcela ukončit podnikání.

"V současné době máme připraven projekt modernizace, který přijde zhruba na deset milionů korun," uvedl ředitel společnosti Jan András. "Už v závěru loňského roku jsme přestali porážet hovězí dobytek, napříště se budeme specializovat na zpracování masa a produkci masných výrobků," řekl.
Masný průmysl Česká Lípa má vlastní chov prasat, porážku nyní pro podnik zajišťuje společnost Váša Mimoň, která uvedla od 1. dubna do provozu modernizovanou porážkovou linku pro vepře. Měsíčně se v Mimoni poráží kolem 1000 vepřů a až 400 kusů skotu.
Modernizací před vstupem do Evropské unie musí projít většina zpracovatelských podniků, jejichž provozy nesplňují hygienické normy unie. Potravinářské podniky jen v Libereckém kraji budou podle odhadů Vítězslava Kverky z Regionální agrární rady potřebovat na modernizaci téměř 640 milionů korun, z toho zhruba 200 milionů na moderní technologie, opravy a hygienické úpravy masen a jatečných provozů.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down