20.02.2002 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mor už pouze v jedné z německých zemí

Jde o klasický mor prasat, který je stále diagnostikován v Německu, a to již jen v jedné spolkové zemi Porýní-Falcko. Nákazová situace v Braniborsku a Dolním Sasku je již zvládnutá.

Proto Státní veterinární správa ČR reaguje též klasicky – dosud platný zákaz je redukován již jen na spolkovou zemi Porýní Falcko, ze které je zakázán dovoz a tranzit živých prasat, spermatu, embryí, vaječných buněk, dovoz živočišných produktů pocházejících z prasat (s výjimkou tepelně opracovaných). Totéž se týká černé zvěře (zákaz dovozu, tranzitu a dovozu živočišných produktů).
Pokud by byl pohraniční veterinární kontrolou zjištěn dovoz nebo tranzit výše zmíněného zboží z uvedené spolkové země, místně příslušná okresní veterinární správa nepovolí dovoz, případně tranzit (např. podle § 54, odstavce (2) písmena c) veterinárního zákona, č. 166/1999 Sb.).
V ČR byl naposledy klasický mor prasat zaznamenán u domácích prasat v roce 1997 a u černé zvěře v roce 1999. Od té doby díky přijatým veterinárním opatřením nemáme s klasickým morem prasat problémy a naši producenti i mají možnost prasata i vepřové maso vyvážet.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down