03.03.2011 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moskva odložila sporný plán na odchyt toulavých psů

Moskevská radnice upustila od plánu pochytat tisíce toulavých psů v tomto městě a dopravit je do speciálních útulků v oblasti města Jaroslavl asi 250 kilometrů severovýchodně od metropole.
V Moskvě se po ulicích potuluje přibližně 26.000 bezprizorných psů. Jezdí po eskalátorech a cestují v podzemní dráze, někteří ale lidi obtěžují a někdy i napadají. Důvodem odložení odchytu toulavých psů jsou protesty ochránců zvířat. Podle aktivistů bojujících za práva zvířat by deportace toulavých psů do prostředí pro ně neznámého zvířata ohrozila. Někteří ochránci přirovnali záměr soustředit toulavá zvířata na jedno místo ke koncentračnímu táboru pro psy. Aktivisté v masivní kampani proti odchytu psů sehnali asi 2000 podpisů prominentních umělců a hudebníků, kteří plán ostře odsoudili.
Moskva v letech 2008 až 2009 vynaložila asi 45 milionů dolarů na psí útulky, na sterilizaci psů a na další programy. Podle kritiků ale většina těchto prostředků zmizela neznámo kde.
Aktivisté prý budou naléhat na zavedení daní pro majitele psů, na propagaci sterilizace a také na pozvednutí odpovědnosti majitelů za jejich zvířata.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down