19.05.2005 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Multimediální CD Etologie a welfare hospodářských zvířat

Společnost pro zvířata - z. o. ČSOP připravila multimediální CD Etologie a welfare hospodářských zvířat, které vzniklo podle slovenského originálu Etologia a welfare hospodárských zvierat, vydaného Slobodou zvierat v roce 2004.

Kromě základního popisu etologie hospodářských zvířat se čtenář seznámí se základními požadavky welfare těchto zvířat a s problémy, které intenzivní zemědělství zvířatům často způsobuje.
Pět hlavních kapitol o Etologii a welfare: hrabavé drůbeže, skotu, prasat, ovcí a koz a koní, doplňují kapitoly Využití etologie zvířat (Co je welfare, Potřeby zvířat a welfare, Pět svobod) a Přílohy (Ošetřovatel a zvíře, Design pomůcek, Další chovy). Kapitoly jsou doplněny fotografiemi a krátkými ukázkami v češtině z etologických filmů (film Humane Slaughter - Taking Responsibility/Humánní porážka - Být odpovědní, film Stimulus Response/Podnět a reakce).
Dále CD obsahuje PREZENTACE o Etologii a welfare výše uvedených druhů hospodářských zvířat, DOKUMENTY v pdf o etologii výše uvedených druhů zvířat, všechny ukázky FILMŮ, KONTAKTY na autory a instituce, ODKAZY na mezinárodní organizace včetně EU, přehled důležité LEGISLATIVY ČR a EU k ochraně zvířat a SLOVNÍK základních etologických pojmů.
CD je určeno pro pracovníky v zemědělství, školy, chovatele hospodářských zvířat a pod.
Vytvoření CD finančně podpořilo Ministerstvo zemědělství ČR.
CD je distribuováno prostřednictvím MZe ČR, 90 ks bylo předáno Státní veterinární správě ČR a jejím pracovištím, je nabízeno do škol, pracovníkům v zemědělství a všem, kdo mají zájem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down