23.03.2009 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Myslivci žádají na ministerstvu o koncepci

Novela z roku 2001 omezuje vlastnická práva majitelů pozemků, na kterých myslivci hospodaří a získávají z nich užitek

Zástupci mysliveckých organizací, kteří se sešli v sobotu na shromáždění ve Velkém Meziříčí na Vysočině, požadují po ministerstvu zemědělství vytvoření dlouhodobé koncepce rozvoje myslivosti České republiky. Do té doby jsou proti jakýmkoli zásahům do stávající myslivecké legislativy.
Své požadavky chtějí do dvou týdnů poslat ministru zemědělství Petru Gandalovičovi a poslancům. Současně vyzvou všechny myslivce, aby deklarované požadavky podpořili v petici. Deklarace je reakcí na loňský otevřený dopis některých zemědělských, lesnických a ekologických subjektů v čele se Sdružením vlastníků honebních pozemků, kteří proti mysliveckému zákonu dlouhodobě brojí, protože jeho novela z roku 2001 podle nich omezuje vlastnická práva majitelů pozemků, na kterých myslivci hospodaří a získávají z nich užitek.
Koncepce, která u nás chybí od roku 1989, by měla pod vedením ministerstva a ve spolupráci se všemi zainteresovanými stranami vzniknout do tří let.
Četné problémy myslivosti nelze řešit ani rychle ani bezkonfliktně. Podle hnutí Duha by nový myslivecký zákon měl zajistit i snížení stavů přemnožené zvěře. Jsou překážkou k obnově českých lesů. Myslivecká sdružení podle něj udržují velké počty zvířat, která spásají mladé stromky.
Shromáždění myslivců ČR svolala Unie mysliveckých organizací ČR. Jejími členy jsou Řád svatého Huberta, Asociace profesionálních myslivců ČR, Mezinárodní sdružení myslivců příhraničí a Safari club. Prezidentem unie je František Votava. Do unie nevstoupila Českomoravská myslivecká jednota, která sdružuje 95 tisíc členů. Její představitelé ale chtějí s unií na přípravě koncepce myslivosti spolupracovat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down