07.03.2008 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZE chce z vládní rezervy 130 milionů korun na dotace

Peníze mají být určeny na dotování likvidace uhynulých hospodářských zvířat, podporu zpracování zemědělských produktů a na dotování České technologické platformy pro potraviny.

Ministerstvo zemědělství chce z vládní rozpočtové rezervy získat na podpůrné programy 130 milionů korun, žádost MZe příští týden v pondělí projedná vláda.
Mze také navrhuje, aby z jeho rezervního fondu byla zvýšena dotace Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu o 160 milionů korun. MZe chce z rezervního fondu zvýšit i rozpočet na podpůrné zemědělské programy o 80 milionů korun a na investiční dotace programu zaměřeného na výstavbu a obnovu vodohospodářské infrastruktury žádá 20 milionů korun.
Požadovaných 80 milionů korun má být použito například na podporu restrukturalizace ovocných sadů, ozdravování polních a speciálních plodin či na posílení finančních prostředků nákazového fondu. Dvacet milionů korun je směrováno na podporu staveb, které zabezpečují bezpečné odvádění a likvidaci odpadních vod a staveb, které zabezpečují dodávku pitné vody v požadované kvalitě a kvantitě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down