21.09.2007 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na jihu Moravy se chová více drůbeže

Skotu je méně než vloni.

V Jihomoravském kraji se v prvním pololetí letošního roku mírně zvýšily stavy drůbeže. V regionu se k poslednímu červnu chovalo 4,164 milionu kusů drůbeže, téměř o procento více než loni. Zhruba desetinu tvoří slepice, jejich počet vzrostl meziročně o osm procent. Naopak méně než v minulém roce se v kraji chová skotu (ČSÚ). Za prvních šest měsíců letošního roku snesly slepice 70.982 vajec, o 2386 více než za stejné období minulého roku. Prodej vajec meziročně klesl o devět procent na 50 milionů kusů.
Stavy skotu se snížily o více než čtyři procenta na 72.468 kusů. Největší pokles byl evidován u věkové skupiny skotu nad dva roky, která je také nejpočetnější. V celé republice klesly stavy skotu o 21.000 kusů, propad ovlivnily především čtyřtisícový úbytek v kraji Jihočeském a třítisícový úbytek na jihu Moravy.
Pokles stavu skotu bude patrně pokračovat i v příštích letech, protože klesá i počet narozených telat. V prvním pololetí se v kraji narodilo 14.000 telat, což je o deset procent méně než loni. Počet odchovaných telat na 100 krav je v Jihomoravském kraji 44,3, což je nejméně ze všech krajů v zemi. Celorepublikový průměr je 47,3 telete.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down